Bár a hegesztés technikáját már századok óta ismerjük, igazi fejlődése mégis csak a 19. században kezdődött meg. A más néven kohéziós kötés elve a két fém elem atomjai közötti kötés kialakításán alapul, mely a vékony rétegben történő olvasztásnak, vagy alapanyagában hasonló, kémiai töltőanyagnak köszönhető.
A hegesztés technológia két, egymással is kombinálható módszerrel valósítható meg:
- ömlesztő hegesztés és / vagy
- sajtoló hegesztés
Az ömlesztő hegesztés technológiai eljárás a kohéziós kapcsolat létesítésének azon módszere, melyben a majdani kötés helyén lévő alapanyagokat egy közös fémolvadékká olvasztják – egyes esetekben egy harmadik anyaggal kiegészítve – majd az így kapott olvadékot varrattá dermesztik.
A sajtolóhegesztés technológia a szerkezeti elemek közötti molekuláris kapcsolat erőhatással történő létesítésén alapul, mely az alapanyag ömlesztés kizárásával hozza létre a kapcsolatot.
Vállalkozásunk a hegesztés technológia területén hatalmas szakmai tapasztalattal és professzionális tudással rendelkezve látja el a különböző kivitelezési munkálatokat.
Munkatársaink hegesztés technológiai szakmai tudása, valamint vállalkozásunk technológiai és infrastrukturális háttere a modern kor követelményeinek maximálisan megfelelve elégíti ki minden egyes ügyfelünk egyéni igényeit.
Cégünk a hegesztés technológia területén belül vállal:
- sajtoló hegesztést és / vagy
- ömlesztő hegesztést.
Megrendelőink a hegesztés technológiai szolgáltatásunkat az egész ország területén belül igénybe vehetik, akár munkaidőn kívül is.
Hegesztés technológia – mit kell tudni róla?
A hegesztés technológia már több száz éve ismert tevékenység. Az idők alatt persze hatalmas fejlődésen ment keresztül, így ma már rendkívül korszerű módszerekkel lehet alkalmazni. Fő célja a fém alkatrészek oldhatatlan kötéssel készülő összeerősítése. Ennek érdekében a belső erőket, a fémek atomjait és a molekuláit összetartó erőket használják fel. Ezt gyakran kohéziós kötésnek is nevezik.
A hegesztés technológia alkalmazása során az alkatrészek anyagát egy vékony rétegben megolvasztják, majd így kötik össze őket. De a kapcsolódás akkor is lehetséges, ha az alapanyaghoz hasonló összetételű töltőanyagot, vagy más néven a hozaganyagot olvasztják be. A hegesztésnek több módja is létezik, és minden esetben a körülményektől függ, hogy pontosan melyik technológiát érdemes alkalmazni. A két leggyakrabban előforduló hegesztés technológia a sajtoló hegesztés, valamint az ömlesztő hegesztés.
Sajtoló hegesztés technológia
A sajtoló hegesztés technológia több részre osztható, hiszen ennek is számtalan fajtája létezik. Ilyen lehet többek között a hideghegesztés, a robbantásos hegesztés és a kovácshegesztés.
A hideghegesztés alkalmazása során az adott hideg anyag folyáshatáránál sokkal nagyobb feszültséggel terhelik az összekötni kívánt felületeket. Ennek során a munkadarabok alakja jelentős változáson megy keresztül. Ennek a módszernek az előnye, hogy nem kell kívülről bevezetni a hőt, és hozaganyagra sincs szükség. A legtöbb esetben a villamos iparban használják.
A robbantásos hegesztéskor az általában nagy felületű darabokat egymással párhuzamosan, vagy szög alatt helyezik el. Ezt követően hirtelen keltett lökéshullámokkal csapják egymáshoz őket. Ez a módszer csupán néhány ezred másodpercig tart. Kiváló megoldásnak bizonyul kettősfémek kialakítására, szerkezeti és különleges acélok egyesítésére, és szerkezeti elemek felújítására egyaránt.
A kovácshegesztés az egyik legrégebbi eljárás, melyet a legtöbb esetben a lágyacélok kötésére használnak. A bonyolultabb darabok egyes részeit ugyanis csak külön lehet kovácsolni, ezért szükséges ezek hegesztéssel való egyesítése. Ennek a módszernek a során a hegesztési hőmérsékletre hevített alkatrészeket egymásra helyezik, és külső erőhatás segítségével biztosítják a kötést. Az ilyen típusú hegesztést általában 1350 Celsius fok felett végzik, de ez leginkább az anyag összetételétől függ.
Ömlesztő hegesztés technológia
Az ömlesztő hegesztés technológia alkalmazása során minden esetben koncentrált hőhatással kell dolgozni. Ennek köszönhetően a hegesztendő felületek vékony rétegben olvadnak meg, ráadásul rendkívül rövid idő alatt. Ezt a hőhatást a legtöbb esetben éghető gáz elégetésével vagy villamos ívfénnyel biztosítják. Az éghető gáz lehet többek között hidrogén, propán, bután, vagy acetilén.
Miért érdemes minket választani?
A Mezei.M-Weld Kft. több évtizedes tapasztalatokra épülve alakult 2007-ben. Az évek során folyamatos fejlődésen mentünk keresztül, így megrendelőink számára mindig korszerű szolgáltatást tudunk nyújtani. A hegesztés technológia alkalmazására során is minden esetben szakszerűen, és az előírásoknak teljes mértékben megfelelően járunk el. Amennyiben szeretne igazán profi szakemberekben megbízni, keressen minket bizalommal!